Web Hosting Nedir?

Web Hosting Nedir?

reseller-hosting

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), buveri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir. Web hosting satın almak için; Web hosting satın al

5651 Kanun İncelemesi

5651 Kanun İncelemesi

Bilişim ve internet erişimi, bazı yasa ya da yönetmeliklerle kontrol altına alınmıştır. 5651 sayılı kanun, bu anlamda etkili ve kapsamlı bir yönetmeliktir. İnternet suçlarını önlemek adına 4 Mayıs 2007 tarihinde yürürlüğe giren kanun, geçtiğimiz Mart ayında yenilendi. 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi” ile ilgili olan kanun, maddelerini çoğaltarak sürekli gelişen internet teknolojisine ayak uyduruyor. Teknolojiler geliştikçe, yasalarında yenilemesi gerekir. Bilişim ve internetle ilgili önlemlerin alınması şart. Bu nedenle çıkartılan yasalar, internet kullanıcılarını korurken, suçların ve suçlularında saptanarak ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır.

Read More »